Roboty zamiast ludzi
Skoro naukowcy z zakresu robotyki zakładają, że w przeciągu dwudziestu lat sztuczna inteligencja może osiągnąć 50% inteligencji człowieka, czy możemy obawiać się, że w wielu dziedzinach nas zastąpią? To, że automatyka i robotyka się rozwijają nie powinno nas przerażać a raczej cieszyć. Świadczy to o tym, że i w Polsce i na świecie jest coraz więcej specjalistów bardzo wąskich dziedzin, dzięki, którym nasze życie staje się łatwiejsze.
Nowe technologie daję szansę na to, że wiele czynności, które z perspektywy człowieka są niemożliwe do wykonania będą za pomocą komputerów i robotów. Prognozy dotyczące sztucznej inteligencji dowodzą, że będą wykonywały nie tylko zaprogramowane czynności, ale będą rozwiązywać problemy w sytuacji, gdy brak będzie niektórych danych.
Chociaż dla niektórych to abstrakcja warto zauważyć, że już teraz roboty wyposażone we wspomnianą inteligencję, dzięki czemu biorą czynny udział w zabiegach/operacjach chirurgicznych i neurochirurgicznych gdzie wymagana jest wyjątkowa precyzja.
Polecane artykuły
Wiedza ekonomiczna społeczeństw – czy jest wystarczająca?
Czy przeciętny obywatel dowolnego państwa rozumie ekonomiczne procesy? Czy został wyposażony w jakąkolwiek wiedzę, która daje mu sensowny ogląd sytuacji? Niestety nie. To dość generalna przypadłość dotycząca w zasadzie wszystkich współczesnych państw. Europa, choć tradycyjnie oświecona i stanowiąca
System operacyjny Apple, czyli iOS
System operacyjny iOS został wyprodukowany przez firmę Apple z przeznaczeniem na urządzenia mobilne. Chodzi tu o takie urządzenia jak iPhone, iPad, a także iPod touch. Wcześniej system funkcjonował pod nazwą iPhone OS i dopiero w 2010 roku przyjął nazwę iOS. System mobilny opiera się na systemie Ma