Irlandia w Poznaniu
Podczas wizyty Irlandczyków w Poznaniu podczas Euro w 2012 roku byliśmy świadkami niesamowitej wręcz atmosfery przyjaźni między krajami.
Na ulicach miasta trwała nieustająca impreza, a radosne usposobienie irlandzkich kibiców sprawiło, że z wielkim smutkiem żegnaliśmy ich w dniu ostatniego meczu ich reprezentacji.
Wielu Irlandzkich kibiców było zadowolonych z pobytu w Poznaniu, większość z nich krótko przed wyjazdem zapowiadała swój rychły powrót do stolicy Wielkopolski.
Znamienny jest przykład pewnego Irlandczyka, któremu tak spodobała się atmosfera panująca podczas imprezy, że zmienił plany co do swojego urlopu.
Po powrocie do ojczyzny przebukował bilety dla siebie i całej rodziny, aby przyjechać znowu do Polski.
Wbrew obiegowej opinii wydarzenia sportowe, takie jak to, które miało miejsce w 2012 roku bardziej łączą niźli dzielą.
Zarówno Irlandczycy, jak i inni goście naszej ojczyzny zachowywali się kulturalnie, a my odwdzięczyliśmy się tym samym.
Możemy tylko mieć nadzieję, że przyjaźń polsko-irlandzka, która zakwitła na ulicach Poznania w dalszym ciągu będzie pielęgnowana.
Polecane artykuły
Hymn Irlandii
Hymn Irlandii, podobnie jak flaga tego kraju, jest symbolem suwerenności państwa od korony brytyjskiej i jest bezpośrednim nawiązaniem do walk niepodległościowych. Hymn jest rodzajem stylizacji na pieśń żołnierską i został napisany w 1906 roku przez Peadara Kearney’a. Muzyka została skomponowana prz
Dworzec kolejowy zintegrowany z lotniskiem
Lotnisko połączone z dworcem kolejowym to ogromne udogodnienie dla podróżujących. Na taki pomysł wpadł hiszpański architekt, znany z niekonwencjonalnych projektów, Santiago Calatrava, który zaprojektował tak niezwykle funkcjonalny budynek. Otwarcie nastąpiło w 1994 roku. Francuski dworzec kolejow