Dobre okna to podstawa
Okazuje się, że budując dom musimy pamiętać o bardzo dużej ilości rzeczy. Każdy szczegół ma znaczenia. Przede wszystkim dla nas samych i dla naszego komfortu. Każdy chce bowiem w swoim wymarzonym domu mieć wszystkie te wymarzone od dawna rozwiązania.
Po drugie może się przecież okazać, że nawet nasz wymarzony dom będziemy musieli w przyszłości sprzedać. Dlatego warto, aby był on wybudowany z takich materiałów, żebyśmy mogli na tym zarobić, a przynajmniej nie stracić. Zwłaszcza, że eksploatacja obniża wartość rynkową. Im mniej się niszczy, tym bardziej ta wartość może zostać utrzymana.
Warto więc zwracać uwagę na wszystko, także na okna. Okazuje się, ze stolarka okienna jest jednym z ważniejszych elementów budowy domu i nie powinniśmy zostawiać okien przypadkowi. W praktyce oznacza to, że zanim je kupimy, zamówimy i zainstalujemy powinniśmy się dowiedzieć, gdzie i jakie okna są najlepsze. Przecież od szczelności okien w dużej mierze zależy to, jak nasze mieszkanie będzie ogrzane.
Okna, które wpuszczają zimne powietrze, a także takie, które wypuszczają całe pozyskane ciepło nie są zbyt dobre. Sprawiają, że nie tylko jest nam bardzo zimno w domu, ale i nasze rachunki za ogrzewanie są bardzo wysokie. Tak popularne ostatnimi czasy energooszczędne budownictwo stawia dlatego na szczelność przede wszystkim, jako podstawę oszczędzania energii. W budownictwie energooszczędnym ważne jest także to, aby jak największe okna sytuować po stronie południowej.
Ważne jest także to, aby stolarka okienna była na tyle solidna, aby odporna była na czynniki atmosferyczne.
Polecane artykuły
Hymn Irlandii
Hymn Irlandii, podobnie jak flaga tego kraju, jest symbolem suwerenności państwa od korony brytyjskiej i jest bezpośrednim nawiązaniem do walk niepodległościowych. Hymn jest rodzajem stylizacji na pieśń żołnierską i został napisany w 1906 roku przez Peadara Kearney’a. Muzyka została skomponowana prz
Dworzec kolejowy zintegrowany z lotniskiem
Lotnisko połączone z dworcem kolejowym to ogromne udogodnienie dla podróżujących. Na taki pomysł wpadł hiszpański architekt, znany z niekonwencjonalnych projektów, Santiago Calatrava, który zaprojektował tak niezwykle funkcjonalny budynek. Otwarcie nastąpiło w 1994 roku. Francuski dworzec kolejow